Peijnenburg (1967) is momenteel nog pastoor in Alkmaar en Enkhuizen. Omdat zij de verkiezing heeft aanvaard en de aartsbisschop van Utrecht de verkiezing heeft bekrachtigd, heeft Erna Peijnenburg de bestuurlijke verantwoordelijkheid van het bisdom overgenomen die na het terugtreden van bisschop Dick Schoon tijdelijk was belegd bij twee vicarissen. De bisschopswijding vindt plaats op 10 oktober in de Grote of Sint Bavo kerk in Haarlem. Een dag later is de “in bezitname” van de bisschopszetel in de Haarlemse kathedraal.

De nieuw gekozen bisschop zegt ontroerd te zijn door het grote vertrouwen van het Kiescollege dat al in de tweede stemronde tot een keuze kwam. De keuze van de eerste vrouwelijke bisschop bevestigt dat de Oud-Katholieke Kerk “een plek heeft voor iedereen, ongeacht geslacht, seksuele geaardheid of gender”, aldus Peijnenburg.

De vraag of de nieuwe bisschop per se een vrouw of een man moest worden, was niet leidend bij deze verkiezingen. Peijnenburg: “Het ging vandaag primair om de persoon die de kiezers het meest geschikt vonden voor deze rol. Toch realiseer ik mij heel goed dat vandaag ook een bijzondere dag is en we geschiedenis hebben geschreven.”

In 1723 braken de oud-katholieken met het Vaticaan omdat zij het recht wilden behouden zelf een bisschop te kiezen. Dat gebeurde ook zaterdag weer in Haarlem. Met ongeveer vijfduizend leden is de Oud-Katholieke Kerk in Nederland relatief klein. Ter vergelijking: Nederland telt bijna 3,5 miljoen rooms-katholieken.

OKK-bisschopsverkiezing-Hres-7-768×512
Tijdens de bisschopsverkiezing
Logo_Personen

Redactie Nieuw Wij

Heeft u ook een nieuwstip? Of wilt u zelf publiceren? Laat het ons weten via de contactpagina.
Profiel-pagina
Nog geen reactie — begin het gesprek.