In de loop der jaren heeft Arkade veel methodes en kennis verzameld die scholen hierbij kunnen helpen. Maar ook inzichten hoe polarisatie kan worden afgeremd. Op dit seminar presenteren we de beste methodes en denkers aan u.

Resultaat

U krijgt dieper inzicht in de omgang met diversiteit en polarisatie binnen scholen. En u krijgt theoretische inzichten én praktische handvatten om in de schoolcultuur met een diverse populatie open om te gaan met verschillende meningen en inzichten. Het seminar is bedoeld voor iedereen die werkzaam is in en rond het primair onderwijs. Ook voor mensen uit het VO kunnen de inzichten van deze middag zeer relevant zijn.

Programma

14.30 uur: Binnenlopen, koffie en thee
15.00 uur: Opening en aftrap
15.15 uur: Open space, vragen verzamelen
15.30 uur: Lezing Mariken Gaanderse over polarisatiedynamiek

Mariken Gaanderse neemt ons mee in de theorie van Bart Brandsma over polarisatiedynamiek. Zwart-wit denken is mensen eigen. We denken in tegenstellingen. Man versus vrouw, vreemd tegenover eigen, christen versus moslim, jong tegenover oud, Amsterdam tegenover Rotterdam, autochtoon versus allochtoon. Polarisaties werken in op de identiteit van mensen. Dat hoort erbij. Maar het kan ook extreme (gewelddadige) vormen aannemen. Dan hebben we inzichten nodig, goede antwoorden en een polarisatiestrategie. Mariken zal een boekje opendoen over de drie basiswetten, de vijf rollen en…. de vier gamechangers.

16.15 uur: Workshops

1. Erik Renkema, hogeschoolhoofddocent Levensbeschouwelijke Educatie en Diversiteit van Hogeschool Windesheim.
Samen leven, samen vieren
2. Ruth Hessel en Jessica Bouva, docenten Theologie en Levensbeschouwing Hogeschool Windesheim
Omgaan met lastige opmerkingen in de school
3. Mark Bos, onderwijsbegeleider Arkade
Burgerschap als antwoord op polarisatie?
4. Nanda van Bodegraven, filosoof en publicist filosoferen met kinderen
Filosoferen om vrij te denken
5. Kamel Essabane, onderwijsbegeleider Arkade
De kracht van interlevensbeschouwelijke dialoog
6. Marcel Elsenaar, adviseur schoolidentiteit Verus
Het leven vieren, hoe doe je dat?
7. Tamar Kopmels,zelfstandig trainer en adviseur
Levensbeschouwelijke verschillen, wegkijken is geen optie
8. Melissa Bakker, onderwijsbegeleider bij Arkade
Als de verschillen té aanwezig zijn in de klas; coachend begeleiden van leerlingen.

17.30 uur: Plenaire artistieke afronding en borrel

Het volledige workshopprogramma is hier te downloaden. Inschrijven voor de workshops gebeurt bij binnenkomst tijdens het seminar.

Praktisch
Woensdag 31 oktober 2018
15.00-18.00
iPabo, Jan Tooropstraat 136, Amsterdam
Contactpersoon: Kees Kat, [email protected], 020-6146262
Kosten:  45 euro per persoon. Studenten betalen 35 euro.
U kunt zich aanmelden via deze link. We zullen na aanmelding een factuur sturen naar het opgegeven e-mailadres.

Dit seminar is mogelijk gemaakt dankzij steun van de Protestantse Stichting tot Steun aan het godsdienstonderwijs in Amsterdam.

Logo_Personen

Redactie Nieuw Wij

Heeft u ook een nieuwstip? Of wilt u zelf publiceren? Laat het ons weten via de contactpagina.
Profiel-pagina
Nog geen reactie — begin het gesprek.