Santiago de Compostela is een van de belangrijkste christelijke bedevaartsoorden. Sinds de 11e eeuw eindigen pelgrims uit heel Europa hier hun tocht: de Camino de Santiago. Een aantal jaren geleden vertrok Lies Vellinga vanuit het Spaanse stadje Leon voor een tocht van driehonderdvijftig kilometer in drieënhalve week. Wat heeft de Camino haar gebracht?
Video: Santiago de Compostela

Individuele reizen zijn heel erg ‘in’ momenteel. Niet alleen reizen we steeds vaker ‘in ons eentje’ per auto, trein en boot, flink afzien op de fiets of gewoon de benenwagen nemen naar een verre bestemming doen we ook erg graag. Dit laatste steeds meer om religieuze en spirituele redenen. “Pelgrimeren is niet suf maar verrijkt de ziel.”
mooi persoonlijk verhaal!
zie ook de website met persoonlijke pelgrimsverhalen – een voorproef van de tentoonstelling over santiago de compostela in museum catharijneconvent vanaf 15 oktober a.s.
En na al die jaren blijft de herinnering aan mijn Camino heel dierbaar!
Ik gun het iedereen die er voor open staat om dit mee te maken.