In de video zien we allerlei vormen van Palestijnse cultuur: van dichters, schrijvers, muzikanten, schilders en de dans ‘dabke’, tot de Palestijnse denker en academicus Edward Said (1935-2003), tot typisch Palestijnse producten als olijfolie, zeep en za’atar en diverse gerechten uit de Palestijnse keuken. De muziek onder de video is van het Palestijnse Trio Joubran.
De Palestijnse cultuur is overigens rijker dan de video doet vermoeden. Zo bestaat ook nog de Palestijns christelijke bevrijdingstheologie met namen van internationaal bekende theologen als Naim Ateek en Mitri Raheb.
Veel mensen maken zich ernstige zorgen over het voortbestaan van het Palestijnse volk en zijn cultuur nu een tweestatenoplossing uit beeld is geraakt en de toch al scheve machtsverhoudingen, ook in internationaal opzicht, verder zoek raken.